Naar de inhoud

Woordenlijst › D

Persoon

Ben van Dael

Beroep: Swalmenaar.

Ben tekent in december 2015 een contract tot het einde van het seizoen bij Fortuna als hoofdtrainer. Hij is de opvolger van Peter van Vossen die in oktober ontslagen werd. Ben komt over van VVV Venlo waar hij assistent-trainer was. Aan Ben de taak om het seizoen te redden.

Onder Ben komt er in ieder geval meer structuur in het elftal en ondanks dat Fortuna de eerste maanden van 2016 geen salarissen uitbetaalt, vertaalt zich dat in betere prestaties. Echter op het moment dat Fortuna voorzichtig begint te denken aan de play-offs, slikt de ploeg twee doelpunten in de laatste minuten thuis tegen Jong Ajax, waardoor een 1-0 overwinning, een 1-2 nederlaag wordt.

Van die klap herstelt Fortuna niet meer in het restant van het seizoen. Ben tekent op het einde van het seizoen wel een nieuw driejarig contract bij Fortuna.

Ben mag met weinig geld een nieuw team bouwen, maar verrast in de openingsfase vriend en vijand. De eerste zes thuisduels leveren zestien punten op. Uit lukt echter niet veel en als Fortuna dan ook thuisduels begint te verliezen gaat het ineens snel.

Na een serie van negen duels waarin Fortuna slechts een punt pakt, ontslaat Fortuna Ben bij aanvang van de winterstop.

Bij aanvang van het seizoen 2017/18 wordt hij trainer van Vitesse JO19.