Fortunees Justin Hubner bevindt zich momenteel in Jeddah, waar hij met Indonesië een WK-kwalificatietoernooi afwerkt.

In Saoedi-Arabië zijn het gastland en Irak de twee tegenstanders. De winnaar van dit mini-toernooi plaatst zich rechtstreeks voor het WK, de nummer twee speelt verdere barrageduels en de nummer drie blijft met lege handen achter.

Gisteren speelde Indonesië het openingsduel tegen Saoedi-Arabië en de mannen van Patrick Kluivert verloren met 3-2. Kluivert had geen plek ingeruimd in de verdediging voor Hubner en betaalde daar een prijs voor. Drie tegentreffers is namelijk te veel.

Indonesië begon nog goed, want nam via een benutte penalty van Kevin Diks (Borussia Mönchengladbach) na tien minuten de leiding. Daarna nam Saoedi-Arabië de regie over en scoorde driemaal. Een late, benutte penalty van opnieuw Kevin Diks milderde de score, maar kwam te laat voor een resultaat voor Indonesië, waar oud-Fortunees Ragnar Oratmangoen wel in de basis startte.

Indonesië heeft door deze nederlaag rechtstreekse kwalificatie voor het WK niet meer in eigen hand. Zaterdag speelt Garuda zijn tweede duel tegen Irak en moet minimaal gelijkspelen om in aanmerking te komen voor plek twee in de groep.

Daarna kan Hubner terugkeren naar Sittard, waar hij dan een week heeft om zich samen met Fortuna voor te bereiden op de klus op Kralingen, die volgende week zondag wacht.