
Fortuna op weg naar categorie 2
Isitan Gün kondigde het in zijn persbericht naar aanleiding van de puntenmindering al voorzichtig aan: Fortuna is op de goede weg inzake het voldoen aan de eisen van het licentiesysteem.
De KNVB heeft Fortuna Sittard schriftelijk meegedeeld dat de club bij het laatste meetpunt genoeg punten had voor een plek in de veilige categorie 2. Behaalt Fortuna bij het volgende meetmoment opnieuw voldoende punten, dan verhuist de club daadwerkelijk naar categorie 2. De club zelf verwacht die doelstelling te gaan behalen. Het volgende meetmoment betreft de begroting voor het seizoen 2017-2018.
De licentiecommissie beoordeelt de financiële situatie van clubs aan de hand van een puntensysteem. Per jaar zijn er drie meetmomenten. Clubs worden per meetmoment ingedeeld in één van de drie categorieën. Vooralsnog verblijft Fortuna in categorie 1, waarin het volgens een plan van aanpak werkt aan financieel herstel. Pas als een club in categorie 1 bij twee opeenvolgende meetmomenten genoeg punten heeft voor een plek in categorie 2, verhuist de club naar deze ‘veilige’ categorie.
Wil je meer lezen over het licentiesysteem? Klik dan hier voor het artikel over de logica van de Zeister bossen.
Bron: Fortuna Sittard
Vandaag in …
5.600 toeschouwers in De Koel zien hoe Fortuna Sittard met 0-1 wint bij koploper VVV. Fortuna is nu de nieuwe koploper in de eerste divisie; een positie die Fortuna dit seizoen niet meer zal afstaan!
Harald
Harald ontviel ons op 22 augustus 2008. Wij zijn nuchter, maar niet van staal. Vandaar dit speciale plekje op de site en een in memoriam.













