Américo Branco regelde de afgelopen drie seizoenen het aan- en verkoopbeleid bij Fortuna Sittard en vervulde die functie door de bank genomen succesvol. Fortuna kwam namelijk niet in de problemen en Branco had zeker een deel in die prestatie.
Ondanks dat Branco nog een contract had voor het seizoen 2026/27, besloot hij dat laatste seizoen niet uit te dienen. Interne wrijving met trainer Danny Buijs zouden hieraan ten grondslag liggen.
De club wees erop dat interne wrijving tot scherpere keuzes leidt, maar dat verklaart niet waarom Branco voortijdig opstapte. Als die wrijving zo wenselijk is, houd Branco dan aan boord, zou je denken.
Hoe dan ook, Branco is op zoek naar een nieuwe werkgever en het lijkt erop dat hij zijn Italiaans zal moeten afstoffen. UC Sampdoria heeft Branco namelijk in het vizier. I Blucerchiati eindigden op plek dertien in de Serie B, een plek waarover alleen het Rood-Blauwe gedeelte van Genua tevreden is.
Sampdoria ontsloeg zijn sportief directeur (transferbeleid), zijn technisch directeur (technisch beleid) en zijn trainer. Drie vacatures dus en Sampdoria heeft Branco nadrukkelijk op de korrel voor de rol van sportief directeur.
Wordt ongetwijfeld vervolgd.
Bron: Il Secolo XIX
