Naar de inhoud
Nieuws

KNVB wil verplichte degradatieregeling

De secie betaald voetbal van de KNVB wil dolgraag een degradatieregeling in de eerste divisie en zet de sectie amateurvoetbal onder druk om in te stemmen met een verplichte promotieregeling uit de topklasse. Echter, het ziet er niet naaruit dat de amateursectie daar ook mee akkoord gaat.

Als alternatief denkt de KNVB aan het invoeren van een tweede divisie, waarin de tweede elftallen van betaald voetbal verenigingen spelen, die vanuit de tweede divisie kunnen promoveren naar de eerste divisie. Ook dat is een manier om verplichte degradatie in de eerste divisie te bewerkstelligen.

Het kan wel de vreemde situatie opleveren dat het eerste en tweede elftal van dezelfde club in dezelfde divisie spelen (eerste of tweede divisie). Of nog gekker: het tweede elftal kan in de eerste divisie spelen, terwijl het eerste elftal in de tweede divisie speelt. Een tweede elftal kan niet promoveren naar de eredivisie.

Bron: De Telegraaf

Over de auteur

Riccardo Welters. Riccardo draait al sinds jaar en dag de nachtdiensten bij Fortuna Online.