Naar de inhoud
Nieuws

Geen wijziging competitie vanwege interlands

De KNVB en de Coöperatie Eerste Divisie (CED) hebben gisteren een gesprek gehad met de clubs in de eerste divisie. Inzet: moet de eerste divisie doorvoetballen tijdens interlandperiodes of stilgelegd worden?

De voordelen van doorvoetballen gedurende interlandperiodes zijn dat (1) er minder maandag-speeldagen zijn, (2) de competitie later kan beginnen (zodat vakantegangers geen duels hoeven te missen) en (3) de jupiler league in die periodes geen concurrentie heeft van de eredivisie (die wel stilligt). Het nadeel is dat clubs gedupeerd zijn die spelers moeten afstaan vanwege interlandverplichtingen.

Een meerderheid van de clubs sprak zich uit voor doorvoetballen, waardoor bijvoorbeeld Fortuna Sittard in het lopende seizoen vaker geconfronteerd zal worden met spelers die ontbreken vanwege interlandverplichtingen.

Op het eind van het seizoen evalueren de clubs, KNVB en CED de situatie opnieuw.

Bron: Jupiler League

Over de auteur

Riccardo Welters. Riccardo draait al sinds jaar en dag de nachtdiensten bij Fortuna Online.

Uit de oude doos

22 oktober 2022
Feyenoord1
Fortuna Sittard1
Eredivisie 47.500 toeschouwers Lees het verslag