In een zoektocht de aanvalslinie te versterken is Technisch Manager Joris Mathijsen de grens overgetrokken om zich te melden bij R. Charleroi SC. Daar heeft Mathijsen aanvaller Anthony Descotte opgepikt. De 22-jarige pocketspits wordt gehuurd voor de duur van één seizoen.
Descotte speelt tijdens zijn jeugdjaren voor onder andere RAEC Mons, RSC Anderlecht en Standard de Liège, maar maakt zijn profdebuut voor R. Charleroi SC. Omdat hij bij ‘Les Carolos’ weinig indruk maakt, dringt een verhuurperiode zich op. Zijn volgende bestemming wordt FC Utrecht, dat wel iets in de jonge aanvaller ziet en hem in de winterstop van het seizoen 2022/23 voor een half seizoen huurt. Daarbij bedingt FC Utrecht een optie om hem nóg een seizoen te huren.

Anthony Descotte kan geen potten breken in het Stade du Pays de Charleroi
FC Utrecht is tevreden over de ontwikkeling van de aanvaller, maar volledig overtuigen doet Descotte niet. Want de Domstedelingen huren Descotte voor een derde keer, waardoor de aanvaller ook tijdens het seizoen 2024/25 in Utrecht speelt. Deze keer bedingt FC Utrecht een koopoptie. En juist die koopoptie zorgt ervoor dat Descotte het gehele seizoen bij FC Utrecht blijft, terwijl hij nauwelijks in actie komt.
Na tweeënhalf seizoen FC Utrecht met 36 wedstrijden (25 voor FC Utrecht en 11 voor Jong FC Utrecht) en acht doelpunten keert Descotte terug naar R. Charleroi SC. Hij start het seizoen 2025/26 in het shirt van ‘Les Carolos’, maar wordt al snel verhuurd aan FC Volendam.

Ook in Volendam beleeft Anthony Descotte een ‘saison sans’
Hij start veelbelovend bij ‘De Wijdbroeken’ met twee doelpunten tijdens zijn debuut, maar raakt ook al snel in de vergetelheid en ook geblesseerd. En dus beleeft de inmiddels 22-jarige Waal opnieuw een teleurstellend seizoen. Het zorgt er, naar de degradatie van de Volendammers, voor dat de koopoptie niet wordt gelicht en Descotte andermaal terugkeert naar Charleroi.
Maar niet voor lang. Want het leek er lang op dat hij zou neerstrijken in het PLS, maar kiest eieren voor zijn geld en landt 25 kilometer verder, aan de Sittardse Milaanstraat. Fortuna huurt Descotte dus voor één seizoen van ‘Les Carolos’ en heeft een koopoptie bedongen.
Bron: FC Utrecht (1) / FC Utrecht (2) / FC Utrecht (3) / Sporza / Royal Charleroi Sporting Club
