Het seizoen 23/24 is nog in volle gang als Fortuna al beet lijkt te hebben voor het daaropvolgende seizoen, het huidige seizoen 24/25. Het gaat om de dan 34-jarige Ante Erceg. De Kroatische aanvaller heeft dan geen club aangezien hij na een dispuut is vertrokken bij NK Istra 1961.
Het gerucht blijkt waarheidsgehalte te hebben, want op 28 mei maakt Fortuna Sittard bekend dat het een tweejarige verbintenis is overeengekomen met Erceg.
De komst van Erceg moet mede het gat opvullen dat Kaj Sierhuis achterlaat, aangezien Fortuna’s aanvalsleider tijdens het thuisduel tegen Go Ahead Eagles een fikse knieblessure heeft opgelopen?
Kaj Sierhuis in actie tegen Go Ahead Eagles, als alles nog koek en ei is
Erceg heeft in Kroatië een reputatie van lastpak opgebouwd, maar daarvan zien we in Nederland niets terug. De Kroaat is de beleefdheid zelve en lijkt zich op zijn plek te voelen tussen zijn landgenoten Alen Halilović en Josip Mitrović.
Maar overtuigen kan Erceg eigenlijk nimmer. Hij werkt hard, maar is niet de typische diepe spits die aansluit op het profiel van Kaj Sierhuis. En zeker nadat Alessio da Cruz weer is hersteld van zijn blessure moet Erceg het doen met invalbeurten.
Nu blijkt dat Erceg niet veel toevoegt aan Danny Buijs‘ selectie, zijn beide partijen tot de conclusie gekomen dat het beter is uit elkaar te gaan.
Één van zijn laatste wapenfeiten is het ontvangen van een gele kaart van arbiter Nijhuis tijdens het verloren bekerduel bij Quick Boys.
Uiteindelijk komt Erceg tijdens 14 competitiewedstrijden en twee bekerduels in actie. Hierin weet hij het net niet te vinden.
Ante Erceg heeft in de ogen van Bas Nijhuis iets onoorbaars gedaan
Erceg gaat in Kroatië voor HNK Gorica spelen, de hekkensluiter van de Hrvatska Nogometna Liga, de Kroatische Eredivisie. HNK Gorica is tevens de voormalige club van Josip Mitrović. Erceg tekent een contract in Kroatië tot de zomer van 2027.
We wensen Erceg veel succes toe in Gorica.
Bron: Fortuna Sittard / HNK Gorica